Aneta Babušová

Služby

Blog

Kontakt

Blog

Akcia  reakcia

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK

Každý deň sa stretávame s rôznymi situáciami a povinnosťami v práci, domácnosti. Ráno musíme skoro vstať, odviesť deti do škôlky, a potom sa ponáhľať do kancelárie, ideálne sa teleportovať do nej, aby sme popreskakovali všetky kolóny.

Počas celého dňa stretávame ľudí, reagujeme na rôzne podnety a situácie, rôzne problémy a výzvy. Či už sú naše alebo „požičané“, myslím tým to, že reagujeme vnútorným hlasom na problémy iných ľudí vo svojom okolí, na ich udalosti, čo robia, ..a zamotávame sa do svojho vnútorného dialógu plného hodnotenia, rád, pocitov,…

Mali by sme si uvedomiť, že reakcia nemá nič spoločné s našou vôľou. Spája sa s prežitím, s inštinktom. Takže reagovať na to, že mi naskočí zelená na semafore áno, ale reagovať na situáciu, ktorá sa ma netýka už nie. Častokrát v určitých situáciách nie sú naše reakcie tie najvhodnejšie a potrebné.

Ak však konáme, chytíme do ruky to do list a odškrtávame si, čo už sme zvládli, posilníme sa malými odmenami, alebo krátkmi pauzami, do uší si dáme sluchátka s obľúbenou hudbou, dodáme si ten správny drive, a náš to do list je o chvíľu hotový. My sa cítime sviežo, hrdo, že sme sa nenechali zlákať a zdržať reakciami.

Konaním rozvíjame a posilňujeme vnútornú silu, preto je dôležité viac konať než reagovať. Reakcie sa budú zmenšovať a vaše vedomé, dobrovoľné konanie sa bude zvyšovať.

Čo ste sa rozhodli konať dnes?

PREPOJME SA

Ak vás zaujal môj blog a súznite s mojimi témami, tak sa môžeme obohatiť vzájomne.