BLOG

Strach vs. svetlo

Náš najhlbší strach pramení z toho, čo nás naviac desí, je naša schopnosť žiariť. To, aby sme mohli žiariť len tak pre seba, pre naše deti, pre našu rodinu.

Dva protipóly

Pýtame sa sami seba, kto som, aby som mohla byť úžasná, nádherná, šikovná, skvelá? A naopak kým vlastne nemám byť?

Ak si pre vlastné bezpečie a komfortnú zónu, kde je kľud, teplo, rozohráme hru na malom piesočku, neslúži to svetu. Nevzniká žiadna osveta, zostávame v nastavení malosti. Pozor toto nastavenie prenášame na rodinu, okolie, zákazníkov a cítia rovnakú neistotu a potrebu byť v ochrannom obale bezpečia.

I keď predsa všetci chceme žiariť, ako to robia naše deti a deti v blízkom okolí. Narodili sme sa pre to, aby sme ukazovali svetlo, ktoré je v nás v našom vnútri. Svetlo, schopnosť žiariť nie je len v niektorých z nás, túto schopnosť máme všetci.

Ako to teda funguje? Ak nechávame žiariť naše svetlo, nevedome rozsvecujeme svetlo v ostatných v našom okolí. Nevedome rozsvecujeme tie ostatné hviezdy. Máme obrovskú moc v prítomnosti. Keď sa nám podarí oslobodiť sa od vlastného strachu, naša prítomnosť oslobodí od strachu i ostatných ľudí.

A to už stojí za zváženie, či sa naučíme svoje svetlo rozsvecovať a používať.

Pri každej situácii, ak pocítite akýkoľvek strach, uvedomte si, že ten strach prenášate na ľudí, ktorých stretnete v čase, kedy svoj strach vysielate zo svojho vnútra. Kedy svoj strach vy cítite u seba. A naopak, kedykoľvek zažiarite, tak rozsvecujete svetlo v ostatných.

Čo chcete vysielať na ostatných, na zákazníkov? Čo vám v tom pomôže?

Doprajte si každý mesiac kvapku zdravého obchodníckeho sebavedomia so mnou

Prihláste se na odber newslettera