Máme 7 mindsetov
PREČO sme sa prestali hrať?
Ako deti sa rodíme s veľkou dušou. Všetko je pre nás nová skúsenosť. Dotýkame sa vecí, aby sme ich cítili, a vložili sme si veci do úst, aby sme ich ochutnali, a to úplne bez strachu. Naše telo je malé, ale náš duch je skutočne veľký, sme naše skutočné autentické ja.
Keď sme boli hladní, plakali sme nahlas, kým nás niekto nenakŕmil, keď sme boli mokrí, plakali sme, kým nás niekto nevymenil. Boli sme nezastaviteľní! Až kým neprišiel proces dospievania! Dieťa sa na narodeniny teší, vždy je to odpočítavanie.
Ako deti sme boli tak nadšení, že budeme o rok starší. A ako ubehol každý rok, začali sme neustále počúvať vety ako tieto: „Si už veľký chlapec“, „Si veľká sestra“, „Musíš sa teraz správať ako veľké dievča“, „Prestaň sa správať ako dieťa “a ešte oveľa viac.
A pomaly sme sa začali obmedzovať. V škole sú deti obklopené inými deťmi. Naučia sa oveľa viac, rozvíjajú svoje vlastné vnímanie a sú schopní usudzovať o tom, čo je dobré, čo je zlé, a všetko o tom, čo by malo a nemalo.
Podmienenie spoločnosti, kultúry, našich rodičov je súčasťou formovania osobnosti. Ako mladí dospelí ide o to, zapadnúť do nich a nestratiť príležitosti týkajúce sa osobného života, kariéry a mnohých ďalších. Počas celého procesu dospievania rastie telo, ale duch sa zmenšuje a zmenšuje.
Pre niektorých nás hrdosť a ego nútia veriť, že PLAY je hlúposť. Naše vnútorné dieťa je stále s nami, ale musíme ho nechať občas hrať, byť NAŠIM AUTENTICKÝM JA, BEZ ÚPRAV. V našom uponáhľanom modernom živote sa mnohí z nás zameriavajú natoľko na pracovné a rodinné záväzky, že sa zdá, že nikdy nemáme čas na čistú zábavu.
Hra nie je nevyhnutná iba pre deti; je tiež dôležitým zdrojom relaxácie a stimulácie pre dospelých. Byť hravý znamená byť v pokoji so životným prostredím a sebou samým. Ide o to, nechať sa ísť a užívať si, že som v danom okamihu. Keby ste sa zúčastňovali tímových aktivít ako basketbal, kriket, hľadanie pokladov alebo niečo iné, boli by ste si všimli, že sa z vás stal úplne iný človek. Zasmiali ste sa, bojovali ste za svoj tím a sústredili ste sa iba na príjemnú časť hry.
Hrali ste tak, ako by ste hrali, keď ste boli mladší. Naše vnútorné dieťa je stále v nás. Toto je naše skutočné autentické ja, ktoré sa baví čisto! Ak neexistujú očakávania, ceny alebo trofeje, nemusíte mať stres. Je to o tom byť v danom okamihu a nechať to ísť.
Berieme život tak vážne, že sme akosi zabudli zahrnúť aj hravosť. „Celá práca a žiadna hra nerobí z Jacka nudného chlapca,“ toto tvrdenie je pravdivé. Byť hravý a nechať ísť je nevyhnutné, aby ste sa cítili v pokoji, napriek tomu sa držíme späť.
OD HRY K HRANOSTI
Počas detstva sa deti učia verbálnu komunikáciu, reč tela, hranice, spoluprácu a tímovú prácu. A ako dospelí pokračujeme v zdokonaľovaní týchto schopností hrou a hravou komunikáciou.
PLAYFUL MINDSET je spôsob vnímania, ktorý prináša najväčšie uspokojenie. Tento režim bytia Play vytvára pozitívnu hormonálnu odpoveď. Náš mozog je ochotný učiť sa, keď poskytneme bezpečné a náročné okolnosti, ktoré prebudia naše schopnosti učiť sa.
Keď sme hraví, sme okamžite integrovaní do svojho vlastného ja a do činnosti: SPOKOJNOSŤ + POZITÍVNA ODPOVEĎ + INTEGRÁCIA + Ochota UČIŤ SA = STAV TOKU (konečný stav vnútornej sily a mieru) NEPRESTÁVAJTE HRAŤ, POROZDÁVAJTE SA V HRAJÚCOM MINDSETE.
Existuje veľa výhod prístupu k veciam s PLAYFUL MINDSET:
Zbavte stres
Hra je zábavná a môže spôsobiť uvoľnenie endorfínov, čo sú prirodzené chemikálie, ktoré sa cítia dobre v tele. Endorfíny podporujú celkový pocit pohody a môžu dokonca dočasne zmierniť bolesť.
Zlepšiť mozgové funkcie
Hranie šachu, plnenie hádaniek alebo iné zábavné činnosti, ktoré sú výzvou pre mozog, môžu pomôcť predchádzať problémom s pamäťou a zlepšovať funkciu mozgu. Sociálna interakcia pri hraní s rodinou a priateľmi môže tiež pomôcť odvrátiť stres a depresiu.
Stimulujte myseľ a zvyšujte kreativitu
Malé deti sa často učia najlepšie, keď sa hrajú – táto zásada platí aj pre dospelých. Novú úlohu sa naučíte lepšie, keď bude zábavná a budete mať uvoľnenú a hravú náladu. Hra môže tiež stimulovať vašu fantáziu a pomáha vám prispôsobiť sa a vyriešiť problémy.
Zlepšite vzťahy a svoje spojenie s ostatnými
Zdieľanie smiechu a zábavy môže podporiť empatiu, súcit, dôveru a dôvernosť s ostatnými. Play nemusí obsahovať konkrétnu aktivitu; môže to byť aj stav mysle. Rozvíjanie hravej povahy vám môže pomôcť uvoľniť sa v stresových situáciách, prelomiť ľady s cudzími ľuďmi, nájsť si nových priateľov a nadviazať nové obchodné vzťahy.
Nechajte sa cítiť mlado a energicky
Slovami Georga Bernarda Shawa: „Neprestávame hrať, pretože starneme; starneme, pretože prestávame hrať. “ Predstavte si, že 84-ročná prababička sa len rozjasnila od smiechu a radosti, keď sa hrá so svojou 14-mesačnou prapravnučkou. Táto skvelá babička neprestáva hrať, pretože je stará. Žije radostný život, pretože umožňuje svojmu vnútornému dieťaťu hrať sa raz za čas. Hra môže zvýšiť našu energiu a vitalitu a dokonca zlepšiť našu odolnosť voči chorobám, pretože nám pomáha fungovať čo najlepšie.
Pomôžte rozvíjať a zlepšovať sociálne zručnosti
Sociálne zručnosti sú základom pre nadviazanie pozitívnych vzťahov s ostatnými, napríklad s rodinou, partnermi, priateľmi atď. Tieto zručnosti vám umožňujú nadviazať kontakt s inými ľuďmi na úrovni, ktorá je v živote dôležitá, takže môžete mať hlbšie vzťahy.
Dokáže uzdraviť emocionálnu ranu
Keď sme hraví, zhodili sme ten silný oblek, ktorý sme nosili, a volal sa „Ego“. Ego vás vždy bude chcieť presvedčiť, že máte vždy pravdu. Keď sa táto vrstva vylúči, prelomíte túto bariéru a vytvoríte priestor, ktorý umožní ľuďom vstúpiť do vášho života.
Nestrácajte čas a začnite mať hravé myslenie tak často, ako to len pôjde. Začnite premieňať otrepané úlohy na zábavné hry, smejte sa a hrajte, ako sa len dá.
Najnovšie komentáre